Zelená káva - zrnaKaždý zná tradiční hnědou praženou kávu i její aroma. Málokdo už však zná kávu zelenou. Jedná se o kávová zrna před pražením, která právě díky tomu obsahují daleko více antioxidantů a kyselin, které se pražením ztrácejí.

Jak zelená káva napomáhá hubnutí?

Tou nejdůležitější kyselinou je kyselina chlorigenová, významný antioxidant, který dohromady s kofeinem zabraňuje vstřebávání cukru z potravy a následně jeho přeměny v tuk. Jedná se tak o velmi vhodný prostředek na hubnutí v kombinaci s další pohybovou aktivitou a rozumným jídelníčkem, který vám pomůže sestavit výživový poradce.

V této kombinaci hovoří uživatelé o úbytku hmotnosti v řádu jednotek kilogramů měsíčně při pití kávy.

Prevence cukrovky, žlučových kamenů a celulitidy

Kromě toho působí zelená káva dle některých vědců pozitivně proti vzniku cukrovky nebo kardiovaskulárních chorob. U mužů může dokonce omezit riziko vzniku žlučových kamenů. Působí též pozitivně na celulitidu.

Prozatím nejsou známy žádné vedlejší účinky, ale je nutné i zelenou kávu užívat s mírou. Vzhledem k tomu, že obsahuje více kofeinu, než standardní pražená káva, tak může sloužit i jako kvalitní přírodní náhražka různých energetických nápojů.

Nemůžeme však kvůli vysokému obsahu kofeinu zelenou kávu doporučit těhotným ženám, dětem do 16 let, nebo lidem s problémy s krevním tlakem, či diabetikům.

Zelenou kávu můžete též zakoupit v našem obchodě.