čerstvá kávaČerstvá káva - pražena každý týden

Abychom našim zákazníkům mohli dodávat čerstvou kávu, je pražena dle velikosti poptávky, vždy každý týden! Neskladujeme u nás kávu déle, aby nedegradovala na kvalitě. Tak to dělají supermarkety, kde doba od upražení, skrze "pouť" přes velkosklady až po lokální sklady a regály prodejců bývá běžně i více jak 1 rok! Pravidlo je jednoduché - v supermarketu čerstvou kávu nedostanete! Myslíme, že je to už z principu prodeje (dlouhá doba na skladě, dlouhá doba v regálu,...) naprosto logické. Stačí si to uvědomit.

Námi nabízená (osobně k odběru v Praze nebo nákupem přes eshop) kvalitní a osobně vyzkoušená výběrová káva je pražena každý týden. Déle kávu neskladujeme, aby nedegradovala na kvalitě.

Rozumná cena - kvalitní obsah, nikoliv reklama

O kvalitní kávě jsme vám již něco řekli, ale tam vše nekončí, kávu musíme zabalit, označit, dopravit. Volíme levný a jednoduchý ale přitom elegantní černý obal a minimalistickou verzi elegantní etikety. Důvod je prostý. Platíte za kvalitní kávu, nikoliv okrasný obal. Podobně je to i s marketingem, zde se snažíme neinvestovat do reklamy na úkor poklesu kvality produktu či zvýšení ceny, i proto nás nenajdete v médiích, na billboardech apod.

Kvalita naší kávy je dále šířena skrze spokojenost zákazníků, proto i Vás prosíme, budete-li spokojeni, doporučte nás!

100% arabica a jasný původ

Všechny naše kávy jsou 100% arabica, až na kávu Indie Cherry a Pura Vida směs na espresso - tzv. výjimka potvrzuje pravidlo. :-) Důvod je jednoduchý, kávy typu arabica mají lepší aroma i chuť. Naše káva není směsí káv nejasného původu z celého světa, jak bývá zvykem u značkové kávy, kde ještě nemáte ani zajištěno, že se jedná o 100% arabicu. Naše káva je vždy značená zemí původu a oblastí, kde se káva vypěstovala - tak, aby kupující věděl, co pije a mohl tak poznat, co je pro danou oblast typické.

Jsme 100% česká firma

Naše káva se praží v České republice, dává to smysl i pro samotnou kvalitu kávy, kdy jen takto můžeme zaručit, že bude káva čerstvá. Společnost GourmetKava s.r.o. sídlí v ČR a platí všechny daně tady u nás a zaměstnává místní obyvatele. Pokud to jen lze, tak i podporujeme místní výrobky jako například výrobce mlýnku Lodos. Naše káva je pražena s přítomností lidského elementu, není to unifikovaná "eurokáva".