Kategorie

Brazílie: Santos, zrnková káva arabica STŘEDNĚ PRAŽENÁ Zobrazit v plné velikosti

Brazílie: Santos, zrnková káva arabica STŘEDNĚ PRAŽENÁ

STŘEDNĚ PRAŽENÁ káva odrůdy Brazil Santos, která je vůbec nejznámější a neoblíbenější kvalitní zrnkovou kávou z Brazílie, světové kávové jedničky.   


Cena: 399 Kč / kg

Více informací

skladem, odesíláme do 24h

119 Kč

Pražení kávy je skutečná alchymie, která ve výsledku ovlivňuje chuťové vlastnosti kávy. Obecně lze říci, že si hrajeme se dvěma základními charakteristikami kávy a těmi jsou kyselost a hořkost. V jednoduchosti platí, že čím více kávu upražíme, tím více potlačujeme její přirozenou kyselost a zvýrazňujeme její hořkost. Ve světě jsou známí například Italové se svým pražením kávy do velmi tmavé barvy, naopak obyvatelé severských států si raději pochutnají na kávě upražené do velmi světlé barvy. 

Středně pražená káva Brazil Santos vynikne svojí přirozenou kyselostí a plným tělem. Všechny naše ostatní 100% Arabicy jsou praženy na tmavší stupeň. 

Brazílie je v současné době se svojí plantážní plochou cca 2,3 miliony ha největším producentem kávy druhu Arabica na světě. Vděčí za to především tomu, že se její plocha rozléhá na třech klimatických pásmech (rovníkové, subtropické a mírné) a má proto ideální podmínky pro pěstování kávovníků. Většina, tedy asi 2/3 celkové produkce pochází od drobných pěstitelů kávy. Díky své ploše produkuje Brazílie velké množství druhů káv, ale i přesto můžeme jeden druh prohlásit za zcela nejoblíbenější a nejlepší. Je jím právě Brazil Santos. Přívlastek Santos získala tato káva po přístavu Santos, do kterého se vozí z oblasti São Paula, a ze kterého se vyváží do světa.

Původ kávy: V regionu São Paulo, který se nachází v jihovýchodní části Brazílie, je kávovník pro místní obyvatele hlavní zemědělskou plodinou a tak je mu věnována maximální péče a úsilí. Kávovník arabský (Coffee Arabica) je zde pěstován v nižší nadmořské výšce (800-1000 m.n.m.) a právě díky tomu, se tento druh vyznačuje nižší aciditou.  

Chuť:  Brazil Santos je proslulá především svojí nižší aciditou a plným tělem. V kávě se snoubí čokoládové a oříškové tóny s jemnými tóny ovocnými. Chuť je jemná.  Aroma je příjemné bez stopy hořkosti.

Tento druh kávy je skutečně klasikou, kterou rozhodně nikdo nic nepokazí. Ideální pro každodenní prožitek z lahodné kávy.

Zpracování: mokré

Odrůda: Bourbon

Složení: 100% Arabica
Stupeň pražení: skořicové (1st crack starts) 

 • heureka-nazev Gourmet Káva Brazílie Santos, zrnková, 250 g - středně pražená
 • zbozi-nazev Gourmet Káva Brazílie Santos, zrnková, 250 g - středně pražená
 • heureka-sk-nazev Gourmet Káva Brazílie Santos, zrnková, 250 g - středně pražená
 • Product Name:Brazílie: Santos, zrnková káva arabica STŘEDNĚ PRAŽENÁ
 • Product Reference: 359
 • Price: 119
 • Product Width: 0.00 cm
 • Product Height: 0.00 cm
 • Product Depth: 0.00 cm
 • Product Weight: 0.00 kg
 • Description: STŘEDNĚ PRAŽENÁ káva odrůdy Brazil Santos , která je vůbec nejznámější a neoblíbenější kvalitní zrnkovou kávou z Brazílie, světové kávové jedničky.    Cena: 399 Kč / kg
Path: > > Brazílie: Santos, zrnková káva arabica STŘEDNĚ PRAŽENÁ

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: