Gill's Peru El Palto 100g

4,68 €
S DPH

Káva s miernou acitidou, sladké ovocné tóny a dlho pretrvavajúca dochuť mliečnej čokolády.

Preferovaná príprava: Filtr/Espresso.

Chcete kávu namlít?
Nie je na sklade
Gill'S Coffee

Odporúča nás 98% zákazníkov

Doprava zdarma nad 77€

Všetko skladom

 

Káva pražená každý týždeň

Asociación de Productores Cafetaleros Juan Marco "El Palto" - zkratka JUMARP - založil José Carranza Barboza v roce 2003 spolu s 35 dalšími drobnými zemědělci. Vytvořili tak sdružení s cílem zajistit nový model pěstování a exportování kávy. V roce 2012 zahájil JUMARP "El Palto" ambiciózní program pro zlepšení kvality mezi svými členy. Získali finanční prostředky z poplatků Fairtrade a Organic od vládního financování a příspěvků samotných členů.

Výroba kávy v amazonských Andách severního Peru, kde je JUMARP aktivní, začala v padesátých letech. Zemědělské postupy se dlouhodobě opíraly o používání agrochemikálií. Po mnoha dekádách se tato skupina rozhodla změnit staré způsoby a zahájit udržitelnou výrobu kávy v souladu s původním lesem. Také si uvědomili, že sjednoceni budou v komercializaci své kávy silnější. Tímto způsobem a získáním certifikace, chtějí zajistit svým členům stabilní příjem a zlepšit životní úroveň komunity.

188 členů produkuje certifikovanou kávu organického původu a fairtrade. Jednou z priorit asociace za poslední dva roky byla zvýšená produktivita.

Výrobní tradice
Velká část peruánské produkce kávy se odehrává na vysočině mezi 1000 a 1800 metrů nad mořem. Káva obvykle roste ve stínu s průměrnou hustotou rostlin 2000 rostlin na hektar. 
Jako světový lídr v oblasti vývozu ekologické kávy je Peru pravdě podobně nejvíce známá pro svou produkci certifikované kávy. 

Farma: JUMARP El Palto
Odrůda: Caturra/Typica/Catimor
Zpracování: Washed
Nadmořská výška: 1300-1800  m. n. m.
Region/Oblast: Peruánské Andy-El Palto–Yamón–Utcubamba–sever Peru
Certifikát: FT/Organic

Gill'S Coffee
1276
Nový produkt

Tabuľka dát

Stupeň praženia
stredné
spôsob spracovania
Premyté (washed)
kyslosť
stredná
Kávovník
100% Arabica

Recenzie (0)