Kategorie

Mamacoffee BIO Etiopie Yirgacheffe Koke 100g Zobrazit v plné velikosti

Mamacoffee BIO Etiopie Yirgacheffe Koke 100g

Jedna z nejžádanějších a nejoblíbenějších káv světa, to je naše nová Bio Ethiopia Yirgacheffe Koke. Káva krásně vytříbené, ovocné chuti s jasnými tóny borůvek, ostružin a jasmínu, omamně sladkou vůní a živou kyselostí.

Více informací

skladem, odesíláme do 24h

111 Kč

Domácí příprava
Čerstvě praženým a umletým kávovým zrnkům se nejlépe daří v AeroPressu a na dripu. Vhodné jsou také další alternativní přípravy. Vyzkoušejte, který způsob bude nejvíc vyhovovat právě vám!

Jak kávu objevili?
Káva pochází z proslavené oblasti Koke na jihu Etiopie, kterou zakladatelé mamacoffee, Marta a Daniel Kolští, poprvé navštívili během svatební cesty v roce 2007. Seznámili se s místními drobnými farmáři, navštívili jejich rodinné farmy a zahrady, kde se kávovníkům velmi dobře daří ve stínu vzrostlých stromů. Každá rodina zde vlastní podobný kus půdy, který sama obhospodařuje do té doby, než dozrají kávové třešně. Následně kávu sklidí a odvezou do nedaleké zpracovny (tzv. washing station), kde je káva promývána a sušena přímo na slunci.

Od roku 2007 oblast Koke a místní farmáře navštívili ještě mnohokrát. Dlouhodobě zde spolupracovali s organizací Člověk v tísni na výstavbě základní školy. Oblast si zamilovali, doufáme, že se nyní zamilujete i vy!

Země původu: Etiopie
Producent: Koke washing station
Nadmořská výška: 1 750 – 2 300 m n.m.
Odrůda: původní odrůdy
Sběr: ruční
Zpracování: washed
Stupeň pražení: světlé
Chuť: borůvky, ostružiny, jasmín
Aroma: ovocné, borůvky, sladké
Podchuť: karamel
Kyselost: živá, ovocná, vysoká
Tělo: lehké
Certifikace: BIO – certifikát CZ-BIO-002


  • Product Name:Mamacoffee BIO Etiopie Yirgacheffe Koke 100g
  • Product Reference: 1239
  • Price: 111
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 0.00 kg
  • Description: Jedna z nejžádanějších a nejoblíbenějších káv světa , to je naše nová Bio Ethiopia Yirgacheffe Koke . Káva krásně  vytříbené, ovocné chuti s jasnými tóny borůvek, ostružin a jasmínu, omamně sladkou vůní a živou kyselostí .
Path: > > Mamacoffee BIO Etiopie Yirgacheffe Koke 100g

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: