Kategorie

Jsme ekologicky přátelská firma

Každý svými kroky nechává za sebou stopu, již se mnoho z nás naučilo se chovat rozumně v domácnosti, ale na stejných principech lze zakládat i podnikání. Zisk není na prvním místě, pokud lze udělat tak málo jako obětovat část z něho například pro papírové tašky pro zákazníky.

Reduce reuse recycle

Jak balíme naše balíky?

Jsme příznivci ekologicky přátelských materiálů, a proto balíky vyplňujeme skartovaným kartonem nebo tím, čím jsou vycpané balíky zboží od dodavatelů, tzv. ucycling materiálů. Když to jde, používáme prázdné krabice od dodavatelů, ve kterých zboží dále zasíláme. Důvod této volby je ten, že nechceme zbytečně násobit podíl plastů, i když se sem tam bublinkové folie objeví a stejně tak nechceme zbytečně plýtvat novými krabicemi, když tu jsou ještě ty staré, které se dají použít.  Tím se eliminuje spotřeba nových krabic a tím pádem i potřeba další výroby. Věříme, že tento krok je alespoň částečně nápomocen v době, kdy je všude okolo nás přehršel odpadků všeho druhu.

Balíky bez papírové faktury

V balíku od nás nedostanete vytištěnou fakturu, ale přijde vám elektronicky na váš e-mail, a to i v případě objednaných osobních vyzvednutí. Šetření stromů je pro nás důležité. Na vyžádání samozřejmě není problém fakturu vytisknout. Mnoho zákazníků tento krok také ocení z důvodu, že fakturu v emailu naleznete zpravidla snáze :-)

Nepoužíváme igelitové tašky

Pokud si přijdete zboží osobně vyzvednout k nám na pobočku, odnesete si je v papírové tašce, která je šetrnější k životnímu prostředí. Tašky používáme navíc hnědé nebělené chlórem.

Prodejna z přírodního dřeva

Naše prodejna na Vinohradech je též zařízená v přírodním duchu pouze ze dřeva, abychom ani zde zbytečně neplýtvali neobnovitelnými materiály jako je plast. Strom vyroste, ale ropu na výrobu plastů tak rychle nezískáme. Nicméně nám se dřevo prostě a jednoduše i líbí :-)

Třídíme odpady a používáme ekologické mycí prostředky

Pečlivě u nás třídíme všechny odpady na plasty, papír a karton, který se odváží zvlášť pro další zpracování. A pokud to lze snažíme se používat i ekologické mycí prostředky například v kuchyňce apod.