Kategorie

O kávě

Naše káva, proč od nás?

Každý týden se pro vás praží 100% arabica z různých koutů světa. Káva je čerstvá narozdíl od kávy v obchodech, kde je skladována 6-12 měsíců. Jsme 100% česká firma :-)

Čtěte více...

Světlé vs. tmavé pražení kávy

Základní rozdíly v chuti, kyselosti a množství kofeinu mezi světle a tmavě praženými kávami.

Čtěte více...

Srovnání Arabica vs. Robusta

Jaký je mezi těmito druhy zásadní rozdíl a jaký druh je kvalitnější / lepší? Ač mají oba druhy spousty různých odrůd tak zásadní rozdíl je zejména ve kvalitě, dalšími faktory je náročnost...

Čtěte více...

Káva Trung Nguyen

Vietnam je historicky jednou z nejvýznamnějších zemí zapojených do pěstování kávy, dnes je druhým největším světovým producentem kávy ...

Čtěte více...

Hodnocení - jak chutná káva?

Hodnocení a zkušenosti zákazníků s naší kávou arabica! Jak jim chutná káva? Jak hodnotí náš obchod na Heureka.cz?

Čtěte více...

Zelená káva - účinky

Zelená káva jsou ve své podstatě nepražená kávová zrna. Je často konzumována za účelem pomoci hubnutí, k čemuž jí napomáha kyselina chlorigenová a kofein. V tomto článku dále najdete...

Čtěte více...

Historie kávy

Na této stránce se dozvíte něco k historii kávy, a to jak k pěstování, tak i konzumaci a zvykům. Za tzv. „pravlast kávy“ je nejčastěji označována oblast v okolí Etiopie.

Čtěte více...

Zajímavosti o kávě

Sesbírali jsme nejzajímavější informace o kávě, které mnoho z vás, co kávu máte rádi možná nevíte.

Čtěte více...

Plnitelné kapsle - Capsul-in

S Capsul'in®, budete platit pouze za to, co dostanete. A to je káva. Protože máte možnost výběru kávu, tak si můžete určit, jaká bude konečná cena vaší kapsle s kávou.

Čtěte více...

17 zajímavostí o kávě

Připravili jsme několik zajímavostí o kávě, které jste pravděpodobně nevěděli. Od toho, že káva je ovoce až po využití kávy v dopravě.

Čtěte více...

Džezva a Turecká káva

Příprava turecké kávy je rituál, na který by jste si měli vyhranit čas. Není to tak rychlé, jako spaření českého turka vroucí vodou, ale stojí to za to.

Čtěte více...

Bezkofeinová káva

Bezkofeinová káva zrnková káva je vhodná především pro těhotné a kojící matky a osoby s vysokým tlakem. Káva bez kofeinu je zbavována kofeinu vodní metodou či skrze organická rozpouštědla.

Čtěte více...

Káva a cholesterol?

Připravili jsme pro vás krátký článek o tom, jak jednotlivé přípravy kávy ovlivňují hladinu cholesterolu rozdílně. Ve zkratce nejhůře bohužel vychází káva typu "český turek" a nejlépe...

Čtěte více...