2 tipy na kávové koktejly

2 tipy na kávové koktejly

Přivonět si k rannímu šálku kávy je jednou z prvních radostí každého dne. Ale káva vás nemusí provázet jen ránem. Stačí přidat kapku (nebo dvě) kvalitního alkoholu a máte skvělou společnost i na odpoledne či večer. My vám přinášíme hned dva tipy na kávové koktejly, které namícháte v mžiku a zaručeně vás nezklamou.

Jak na přípravu kávy do míchaných drinků? Nemusíte investovat do drahých profesionálních přístrojů (na tento recept nepotřebujete ani mixér), které najdete v barech. Pro domácí provoz se nevyplatí, pokud nemáte spotřebu desítek šálků denně. Při přípravě kávových koktejlů vám stejně dobře poslouží i automatické kávovary nebo cenově dostupná moka konvička

Kávové Martini

Kávové neboli Espresso Martini není technicky vzato Martini. Za svůj název vděčí typické sklence na vysoké nožce, ve které se servíruje. Tenhle drink je příjemně nasládlý díky kávovém likéru, dokonale nahořklý díky kávě a nebezpečný díky vodce, která v něm téměř není cítit. Pijte s chutí, ale opatrně.

Na jednu porci kávového Martini budete potřebovat:

  • 40 ml vodky
  • 20 ml kávového likéru
  • Espresso
  • Shaker

Shaker naplňte ledem a přidejte všechny ingredience. Protřepejte a důkladně přeceďte přes barové sítko. Ve sklenici můžete drink ozdobit zrnky nemleté kávy.

Italská káva s Amarettem

Znáte irskou kávu s Jameson whisky? Tady je její italská verze s hořkosladkým mandlovým likérem Amaretto. Ideální na oslazení líného nedělního odpoledne s knihou. Káva a dezert v jednom.

Na jednu porci italské kávy s Amarettem budete potřebovat:

  • 200 ml čerstvé kávy připravené vaším oblíbeným způsobem
  • 45 ml likéru Amaretto
  • Čerstvou jemně šlehanou smetanu

Do sklenice z varného skla nalijte Amaretto a kávu. Promíchejte a pokryjte vrstvou šlehané smetany. Neměla by být tuhá, ale stále trochu tekutá. Kromě zjemnění chuti kávy se postará o krásný barevný efekt.