Prodejna otevřena pro prodej kávy a vyzvednutí objednávek z eshopu. ✅ // E-shop odesílá bez zdržení.

Přispěli jsme na CoroVent, zapojte se také!

Přispěli jsme na CoroVent, zapojte se také!

Moc děkujeme, že i v této náročné době u nás objednáváte a že se nám daří. Chtěli bychom aspoň málo z toho vrátit společnosti, a tak jsme přispěli na nákup plicních ventilátorů pro nemocnice. Zároveň bychom chtěli pomoci tento projekt trochu zviditelnit i ve společnosti, a proto vznikl tento článek na náš web.

Co je CoroVent? Plicní ventilátor?

"Spojili jsme síly několika desítek odborníků z technologických firem v z aktivity COVID-19 CZ s odborníky z Fakulty Biomedicíny ČVUT, špičkovými doktory z ARO a nejpružnějšími výrobci podobných výrobků a rozhodli jsme se dokázat nemožné – za 3 týdny vyvinout a zahájit výrobu ventilačních jednodek pro nejtěžší případy nákazy COVID-19, a během několika dalších dnů jich 500 dodat do českých nemocnic.", zdroj: Corovent.cz

Podrobnosti o projektu na Corovent.cz  PŘISPĚJTE NA DONIO.CZ , KAŽDÁ KORUNA SE POČÍTÁ.

Proč další plicní ventilátory?

"U části nakažených COVID-19 (SARS-CoV-2) dojde k selhání dýchání, které vyžaduje připojení na speciální přístroj k jeho podpoře – plicní ventilátor. V Česku máme zhruba dva tisíce lůžek vybavených plicní ventilací, více jak třetina z nich je obsazena.

Reálně tak lze počítat pouze max. s nižšími stovkami jednotek. Pro srovnání – Německo objednalo 10 000 kusů, Velké Británii podle jejich analýz chybí 20 000 kusů.

Pokud se bude opakovat „italský scénář“, budou nám v nejbližších několika týdnech chybět stovky plicních ventilátorů. Ty už ale na trhu ke koupi nejsou, vykoupily je mezitím pružnější státy. Nezbývá tedy, než ventilátory vyvinout a sestavit přímo zde, v České republice.", zdroj: Corovent.cz